Chrom tabletki – na co działa

suplement chrom-tabletki
Suplement chromu w tabletkach – chrom tabletki na co działa

Chrom jest pierwiastkiem niestety zbyt mało znanym, przez to niedocenianym w diecie i suplementacji, a odgrywa krytyczną rolę w w wielu procesach. Zwykle tylko APW dostarcza wyjątkowo dobrych informacji na temat stanu zdrowia organizmu z uwzględnieniem chromu.

Chrom to niezwykły pierwiastek, który ma krytycznie ważne znaczenie w procesie odchudzania. Jego wyzwanie polega na kontrolowaniu poziomu cukru we krwi oraz utrzymaniu stabilnej energii.

Wpływa na metabolizm glukozy, reguluje wchłanianie cukrów i zapewnia równowagę poziomu glukozy we krwi. Dzięki temu stanowi profesjonalne wsparcie w utrzymaniu uczucia sytości, co jest niepowtarzalne podczas próby zrzucenia zbędnych kilogramów.

Warto jednak pamiętać, że sam chrom to nie magiczne rozwiązanie odchudzania. Nawet jeśli jego suplementacja może wpływać na metabolizm i kontrolę poziomu cukru we krwi, to niezbędne jest również prowadzenie odpowiedniej diety, regularna aktywność fizyczna i zdrowy styl życia.

Natomiast chyba najbardziej nieznanym i kompletnie niedocenianym faktem odnośnie chromu jest to, iż uważa się go za “palec Pana Boga”. Krytycznie ważny przy podziale komórek.

Co to oznacza? Przed wszystkim absolutna konieczność zadbania o stosowny poziom chromu przez kobiety w ciąży, szczególnie w początkowym etapie, a nade wszystko ZANIM zajdzie się w ciążę. Wszak, szczególnie w początkowym okresie tego stanu ilość podziałów komórek jest ogromna, a to właśnie chrom odpowiada za to by kod genetyczny był zachowywany jak należy. Powinien to być konieczny element przygotowania do ciąży, na kilka miesięcy przez jej wystąpieniem.

.

chrom tabletki w ciąży chrom tabletki na co działa

.

Sporo chromu występuje w takich pokarmach jak:
1. Mięso: wołowina, wieprzowina, drób, ryby (szczególnie dorsz, łosoś i sardynki)
2. Owoce morza: kraby, homary, krewetki
3. Nasiona: dynia, sezam, słonecznik
4. Orzechy: migdały (szczególnie brazylijskie), orzeszki ziemne, orzechy nerkowca
5. Warzywa: kapusta, brokuły, marchew, cebula, ziemniaki
6. Produkty pełnoziarniste: brązowy ryż, razowy chleb, płatki owsiane
7. Przyprawy: czarny pieprz, oregano, cynamon
8. Czekolada
Warto zauważyć, że zawartość chromu może się różnić w zależności od sposobu przygotowania i obróbki termicznej danego pokarmu.

Z suplementami chromu nie jest najlepiej na rynku. Jak z wieloma innymi preparatami trzeba wiedzieć w jakiej formie ma być suplement, w połączeniu z jakim synergistycznym pierwiastkiem, w jakiej dawce, etc. Niestety zwykle lekarze, ani często dietetycy tego nie znają wystarczająco dobrze.

Suplementy chromu występują w różnych formach, które obejmują:
1. Pikolinian chromu – jest to najpopularniejsza forma suplementu chromu, w której chrom jest połączony z pikolinianem, organicznym związkiem chemicznym.
2. Chlorek chromu – jest to inna popularna forma suplementu chromu, w której chrom jest połączony z jonem chlorkowym.
3. Cytrynian chromu – jest to forma suplementu chromu, w której chrom jest połączony z kwasem cytrynowym.
4. Polinikotynian chromu – jest to forma suplementu chromu, w której chrom jest połączony z kwasem polinikotynowym.
5. Glukonian chromu – jest to forma suplementu chromu, w której chrom jest połączony z glukonatem.
6. Pikolinacian chromu – jest to forma suplementu chromu, w której chrom jest połączony z kwasem pikolinowym.
Wszystkie te formy suplementu chromu przyswajalne przez organizm i często stosowane w suplementacji diety, choć optymalnie jest wiedzieć jaki należałoby zastosować.

Wyszukiwanie informacji w rodzaju: suplementy chrom niestety nie zwraca zwykle oczekiwanych wyników, a oczywiście na czele będzie dużo reklam i linków do sklepów internetowych, czy tzw. artykułów sponsorowanych. Niekoniecznie jest to czego należałoby oczekiwać. Ale … wyszukiwanie typu: chrom lek nie suplement, czy chrom leki oznacza, że jesteś po niezłym praniu mózgu przez media, reklamy, czy stosowne lobby i w interesie własnego zdrowia należałoby zacząć porządną edukacje w kwestii suplementacji …

Nie tylko chrom tabletki.

Chrom można uzupełniać bardzo skutecznie … orzechami. Jak zawsze, kluczowa jest jednak wiedza i doświadczenie. Trzeba oczywiście tylko wiedzieć które orzechy, skąd i ile – czy 5, czy 20 :). Wychodzi dość tanio jak na suplementację chromem, a rzeczywiście efektywnie.

Tak, to prawda. Chrom może być rakotwórczy. Jeśli będziesz w suplementach brać dużo za dużo. Jak zawsze jest to w myśl zasady: nic nie jest trucizną i wszystko jest trucizną, to dawka jest czyni truciznę. Znany jest przypadek zatrucia człowieka spowodowany wypiciem … 8 litrów wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *