Tłuszcze nasycone, jednonienasycone, wielonienasycone, czyli gęsi smalec

DHA EPA omega 3 gęsi smalec kwasy wielonienasycone
Czy wiesz że …
Gęsi smalec ma bardzo podobny skład kwasów tłuszczowych do oliwy z oliwek (sic).
Jest to wyśmienite źródło tak zwanego dobrego cholesterolu chociaż oczywiście to nie jest adekwatne określenie.
Mamy więc w Polsce taką naszą oliwę z oliwek o świetnym działaniu, która dostarcza niezbędnych nam składników dla zdrowia, w tym wyśmienite tłuszcze niezbędne dla dobrego działania mózgu.
Niuans oczywiście w tym że jest to znacznie tańsze choć trzeba trochę pogrzebać internecie lub wśród znajomych by znaleźć dobrej gęsi smalec.

Dokładniej o składzie gęsiego smalcu:

  1. Tłuszcze nasycone: Podobnie jak inne tłuszcze zwierzęce, gęsi smalec zawiera tłuszcze nasycone, które mogą wpływać na poziom cholesterolu w organizmie.

  2. Tłuszcze jednonienasycone: Gęsi smalec jest również bogaty w tłuszcze jednonienasycone, które uważane są za zdrowsze dla serca niż tłuszcze nasycone.

  3. Tłuszcze wielonienasycone: Zawiera również pewną ilość tłuszczy wielonienasyconych, w tym kwasów omega-3 i omega-6, które są korzystne dla zdrowia.

  4. Witaminy: Gęsi smalec może zawierać witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, takie jak witamina A, D, E i K, chociaż ich ilość może być zmienna i zależeć od diety gęsi.

  5. Cholesterol: Podobnie jak inne tłuszcze zwierzęce, zawiera cholesterol, bardzo wszak potrzebny, szczególnie tym osobom które mają pewien defekt polegający na tymże wytwarzają mało cholesterolu.

To, że przez dziesięciolecia prowadzona wojna z cholesterolem , aby wpychać ludziom (szkodliwe) statyny) jest jednym wielkim oszustem mam nadzieję doskonale wiesz.

Aby znaleźć więcej ważnych informacji dla zdrowia idź do strony głównej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *